شیائومی کابل WSKEN X1 Pro را با سرهای مغناطیسی قابل جدا شدن راه اندازی کرد

شیائومی کابل WSKEN X1 Pro را با سرهای مغناطیسی قابل جدا شدن راه اندازی کرد

از زمان ظهور گوشی‌های هوشمند، اکثر گوشی‌ها معمولا با یک پورت شارژ میکرو USB مخصوصا در مدل‌های مقرون به صرفه و میان رده عرضه می‌شوند. اما اخیرا، شاهد تغییر در استفاده از رابط USB Type-C در مدل‌های میان رده و پرچمدار، و همچنین در تبلت‌ها و حتی لپ‌تاپ‌ها هستیم. اغلب، سناریوهایی وجود دارد که در آن فرد، دارای ابزارهای مختلفی با هر دو رابط است. بنابراین اگر یکی از کابل‌های شارژ جا بماند، چالشی به راه می‌افتد. شیائومی تا کنون کابل‌های متنوع و زیادی عرضه کرده است اما اخیرا کابل داده WSKEN X1 Pro شیائومی برای این مشکل راه‌اندازی شده است

اگرچه این کابل یک رابط USB-2.0 نوع C دارد اما WSKEN X1 Pro با یک بسته بندی کامل با اتصال قابل جدا شدن مغناطیسی ساده همراه است. این کابل دارای دو سر است، یک سر Micro-USB و یک سر Type-C. سرها می‌توانند به گوشی وصل شوند و همراه گوشی باقی بمانند. زمانی که کابل یه سری نزدیک شود، اتصال مغناطیسی به راحتی انجام شده و گوشی شروع به شارژ شدن می‌کنند.

طراحی کابل دیتا WSKEN X1 Pro  شیائومی تضمین می‌کند که رابط USB بی دلیل از گوشی جدا نمی‌شوند، بنابراین از درگاه USB در برابر آسیب محافظت می‌کند. همچنین انجام اتصال توسط یک دست آسان است؛ به ویژه زمانی که در حال رانندگی گوشی به شارژ نیاز دارد. علاوه بر این، هنگامی که سیم از سر USB جدا می‌شود، تراشه به طور خودکار خاموش می‌شود تا از اتصال کوتاه جلوگیری کند.

این کابل در دو طول عرضه می‌شود، یکی با طول ۱٫۲ متر و قیمت ۴۹ یوان (~ ۸ دلار) و دیگری با طول ۲ متر و قیمت ۵۹ یوان (~ ۸ دلار). این کابل طراحی بافته‌ شده‌ای دارد و از مواد مقاوم در برابر آتش ساخته شده است که نسبت به حرارت مقاوم می‌باشند. هسته مسی با کیفیت بالا، بدون اکسیژن و خلوص بالای آن برای هدایت الکتریکی خوب انتخاب شده است. سیم نیز از نایلون با کیفیت بالا، با سختی بالاتر و فرآیند بافندگی با چگالی بالا ساخته شده است.

درباره نویسنده

طراحی سایت