بهترین Region یا منطقه برای گوشی های شیائومی

بهترین Region یا منطقه برای گوشی های شیائومی

ریجن، منطقه گوشی شماست. زمانی‌که شما یک ریجن یا همون منطقه رو در گوشیتون انتخاب می‌کنید، براساس کشورتون یا منطقه‌ای که در اون زندگی می‌کنید، خدماتی رو هم که در گوشی دریافت می‌کنید متناسب با همون ریجن هست. در بعضی از برنامه‌ها مثلا نتفلیکس، زمانی که ریجن رو روی هند بذارید، محتوایی که به شما نشون میده با ریجن ایالات متحده متفاوته. ریجن در گوشی‌های شیائومی کمی گسترده‌تر شده و زمانی‌که شما ریجن رو در یک گوشی شیائومی تغییر میدید، تنظیمات و یکسری برنامه‌های خاص هم در گوشیتون تغییر می‌کنه.

مثلا برای دسترسی به تغییر دادن فونت از قسمت تم‌ها، باید حتما ریجن روی هند یا اندونزی باشه. یا روی بعضی از گوشی‌ها اگر ریجن روی هند و اندونزی نباشه، اصلا برنامه تم‌ها رو نشون نمیده.

اما مشکلاتی هم وجود دارد: مثلا زمانی‌که شما ریجن رو به هند تغییر بدید، یکسری برنامه‌ها و سرویس‌های جدید مثلا در موسیقی‌تون دریافت می‌کنید. سرویس‌های آنلاینی که هیچ نیازی به اونها ندارید یا برنامه‌هایی مثل Mi pay که برای پرداخت در هند یا هنگ کنگ هست و شما در ایران، هیچ نیازی به این برنامه‌ها ندارید.

بهترین ریجن برای گوشی چیه؟

پیشنهاد می‌کنیم چه از گوشی شیائومی و چه از برندهای دیگه استفاده می‌کنید، به هیچ عنوان ریجن رو روی ایران قرار ندید. چون تحریم‌هایی در نرم افزارهای مختلف و تنظیمات نرم افزارهای مختلف وجود داره که باعث میشه نتونید از گوشیتون حداکثر استفاده رو داشته باشید. می‌تونید ریجن رو به دلخواه روی انگلیس، ایالات متحده و یا کشورهای دیگه بذارید. اما اگه به برنامه خاصی نیاز دارید (مثلا دسترسی به برنامه تم‌ها در گوشی‌های شیائومی) می‌تونید ریجن رو روی هند یا اندونزی تنظیم کنید. من به شخصه به دلیل این که تبلیغات زیادی در گوشی‌های شیائومی و ریجن‌های دیگه دریافت میشه، ترجیحا از ریجن هند استفاده نمی‌کنم.

آیا ریجن در دریافت آپدیت‌ها در گوشی تاثیر داره؟

خیر. اگه یکی از دوستان شما یک آپدیت رو دریافت کرده که نسبت به گوشی شما جدیدتره، به این دلیل هست که شرکت‌های مختلف براساس سیاست‌هایی که دارند، وقتی یک آپدیت جدید میاد اول اون آپدیت رو به یکسری از کاربران انتقال میدن و منتظر می‌مونند تا اونها نصب کنند. اگر آپدیت مشکلی نداشت به بقیه کاربران هم ارسال می‌کنند. پس به این شکل نیست که شما بگید ریجن گوشی دوستم روی هند بود و آپدیت رو دریافت کرد اما چون ریجن گوشی من روی ایران بود دریافت نشد!

وارد تنظیمات بشید و با توجه به زبان گوشیتون که فارسی/انگلیسی هست، منطقه یا Region رو سرچ کنید.

 

 

وارد این قسمت که بشید، می‌تونید اسم ریجن مدنظرتون رو انتخاب کنید تا تنظیمات و سایر خدمات گوشیتون به اون منطقه تغییر کنه.

 

 

امیدوارم این مطلب برای شما مفید باشه. سوالاتتون رو با ما به اشتراک بذارید.

درباره نویسنده

طراحی سایت