شیائومی تشخیص ضربان قلب از طریق دوربین گوشی را فراهم کرد

شیائومی تشخیص ضربان قلب از طریق دوربین گوشی را فراهم کرد

شیائومی با اپلیکیشن Mi Health خود امکان تشخیص ضربان قلب از طریق دوربین گوشی و بدون نیاز به حسگرهای اضافه در گوشی‌های هوشمند را ممکن کرد.

شیائومی سال گذشته از اپلیکیشن Mi Health رونمایی کرد و از آن زمان به اپلیکیشن اول این شرکت برای ثبت اطلاعات مربوط به سلامت از جمله ضربان قلب، گام، BMI، اهداف ورزشی، امتیاز سلامت و غیره در دستگاه‌های سری Mi شیائومی تبدیل شد.

 

 

تشخیص ضربان قلب از طریق دوربین گوشی

به نقل از توسعه دهندگان XDA، نسخه ۲.۷.۴ این اپلیکیشن اکنون قادر به تشخیص ضربان قلب از طریق دوربین خود گوشی است و برای این کار نیازی به حسگر یا سخت افزار اضافه‌تری نخواهد داشت. استفاده از این قابلیت بسیار آسان است. انگشت اشاره خودتان را باید روی لنز دوربین قرار دهید و تا ۱۰۰ درصد شدن فرآیند اسکن منتظر بمانید (پس از این کار لنز دوربین گوشی خود را پاک کنید تا در عکاسی با آن به مشکل نخورید). شما سپس باید حالت این اسکن را از بین سه گزینه General Status (وضعیت عمومی)، Resting Stare (در حالت استراحت) یا After Exercise (پس از ورزش) انتخاب کنید. در اینجا همچنین علاوه بر این که ضربان قلب شما با BPM نشان داده می‌شود، سرعت آهسته، نرمال یا سریع بودن آن نیز به شما اعلام خواهد شد.

اطلاعات مربوط به ضربان قلب شما در داشبورد اپلیکیشن ذخیره خواهد شد و به کاربر اجازه می‌دهد به راحتی بتواند ضربان قلب خود در طول مدت دلخواه را زیر نظر داشته باشد. البته این اپلیکیشن در حال حاضر در پلی استور گوگل قرار نگرفته است و شما باید فایل APK آن را فعلاً از منابع متفرقه دانلود کنید.

درباره نویسنده

طراحی سایت