خبر لو رفته‌ای از Mi Band 4، نمایشگر رنگی، باتری بزرگتر و بلوتوث ۵٫۰ آن را تایید می‌کند

خبر لو رفته‌ای از Mi Band 4، نمایشگر رنگی، باتری بزرگتر و بلوتوث ۵٫۰ آن را تایید می‌کند

شیائومی دومین شرکت بزرگ پوشیدنی جهان بعد از اپل است. این سازنده دیوایس‌های الکترونیکی چینی، پس از راه اندازی Mi Band 3، بیش از ۱۰ میلیون واحد از آن را در کمتر از ۷ ماه به فروش رساند. شیائومی به طور مرتب نمونه کارهای خود را بهبود می‌بخشد و اکنون انتظار می‌رود تا نسل چهارم Mi Band را به زودی راه اندازی کند. نشت‌ها و گزارش‌های مختلفی تا کنون بسیاری از ویژگی‌ها و مشخصات آن را آشکار کرده‌اند. به تازگی تقریبا همه جزئیات سخت افزاری این دیوایس در Bluetooth SIG ظاهر شد.

اکنون جزئیات بیشتری در یک خبر لو رفته جدید آشکار شده است. با توجه به این نشت، Mi Band 4 دیگر از صفحه نمایش تک رنگ استفاده نخواهد کرد و آن را با یک صفحه نمایش رنگی دارای UI جذاب‌تر جایگزین می‌کند. برای فراهم کردن انرژی لازم برای نیازهای صفحه نمایش رنگی، Mi Band 4 یک باتری ۱۳۵ میلی‌آمپر ساعتی را به جای باتری ۱۱۰ میلی‌آمپر ساعت Mi Band 3، بکار می‌گیرد. این دستنبد تناسب اندام جدید با پشتیبانی از بلوتوث ۵٫۰ برای بهبود اتصال به چندین دستگاه، همراه خواهد بود. این ارتقاء قابل توجهی نسبت به Mi Band 3 است که از بلوتوث ۴٫۲ استفاده می‌کند.

دستنبد Mi Band 4 در دو نسخه متفاوت، یکی NFC دار با شماره مدل XMSH08HM و دیگری نسخه استاندارد بدون NFC با شماره مدل XMSH07HM، عرضه می‌شود. هر دو گروه از بلوتوث ۵٫۰ با بهره‌مندی از قدرت بیشتر، محدوده بزرگتر و اتصال قوی‌تر پشتیبانی می‌کنند.

این دستگاه با یک سیستم نظارت بر ضربان قلب بهبود یافته همراه خواهد بود. انتظار می‌رود نسخه NFC دار Mi Band 4 با قیمت ۴۹۹ یوان (~ ۷۲ دلار) عرضه شود در حالی که قیمت نسخه استاندارد بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ یوان (~ ۲۸ تا ۴۳ دلار) باقی خواهد ماند. در حال حاضر اطلاعاتی در مورد زمان راه اندازی آن در دسترس نمی‌باشد.

درباره نویسنده

طراحی سایت